СИСТЕМА ОСВІТИ В УКРАЇНІ
Кожен в Україні має право на якісну та доступну освіту. Це включає право на отримання освіти протягом усього життя, право на доступ до освіти та право на безкоштовну освіту. В Україні ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти.Право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, у різних формах і видах, у тому числі дошкільної, середньої, професійно-технічної, професійної передвищої, вищої, позашкільної освіти та освіти дорослих. Детальну інформацію про кожен рівень можна знайти нижче. Дошкільна освіта.Зазвичай у дитсадках навчаються діти 3-6 років. В окремих випадках – діти до 7 років. Дошкільна освіта дітей з 5 років в Україні є обов’язковою.
Дошкільна освіта здійснюється відповідно до Державного стандарту «Базовий компонент дошкільної освіти». Цей документ визначає результати дошкільної освіти дитини – ключові компетентності. Відповідно до Стандарту зміст освіти складається з обов’язкової (інваріантної) та додаткової (варіативної) складових.
Обов'язкові компоненти:
- особистість дитини
- дитини в сенсорно-пізнавальному просторі
- дитини в природному середовищі
- дитяча гра
- дитина в суспільстві
- мовлення дитини
- дитина у світі мистецтва
Додаткові компоненти:
- особистість дитини/спортивні ігри
- дитина в сенсорно-когнітивному просторі/комп’ютерна грамотність
- мовлення дитини/основи грамоти
- мовлення дитини/іноземна мова
- дитина в суспільстві/соціальна та фінансова грамотність
- дитина у світі мистецтва/хореографії.
Важливо, щоб батьки дитини брали активну участь у розвитку компетенцій, а відвідування дитячого садка не звільняє батьків від виконання обов’язків. На допомогу батькам і педагогам в Україні працює платформа розвитку дітей дошкільного віку НУМО , яка містить корисні поради та поради щодо розвитку важливих навичок.
Детальніше про основні компоненти дошкільної освіти: