Наказ відділу освіти Ружинської селищної ради від 06.04.2021 №93 "Про організацію роботи установ і закладів освіти з питань протидії торгівлі людьми"
УКРАЇНИ
ВІДДІЛ ОСВІТИ
РУЖИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Н А К А З
06.04.2021 смт. Ружин № 93
Про організацію роботи установ
і закладів освіти з питань проти-
дії торгівлі людьми
Відповідно до статей 7, 9, 20, 22, 23, 24 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та з метою впровадження в освітній процес заходів, щодо підвищення рівня обізнаності здобувачів освітніх послуг та їх батьків з питань протидії торгівлі людьми
НАКАЗУЮ:
1. Керівникам установ і закладів освіти:
1.1.Організувати роботу в установах і закладах освіти щодо підвищення загального рівня правової свідомості та рівня обізнаності з проблем порушення прав людини усіх учасників освітнього процесу, навчити моделям безпечної поведінки, виховати толерантне ставлення до потерпілих від насильства, протидіяти випадкам торгівлі людьми.
1.2.Керівникам закладів освіти забезпечити реалізацію положень та статей Закону України «Про протидію торгівлі людьми» впродовж 2021-2023 р.р.
Контроль за виконанням даного наказу лишаю за собою.
Начальник відділу освіти Валентин САКІВСЬКИЙ
Ружинської селищної ради
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Начальник відділу освіти
В.Ц. Саківський
ЗАХОДИ
відділу освіти Ружинської селищної ради
«Щодо протидії торгівлі людьми в установах
і закладах системи освіти на період 2021 - 2023 років»
Керівникам установ і закладів освіти ради:
І. Удосконалення нормативно - правової бази у сфері протидії торгівлі людьми
1.1. Брати участь у діяльності міжвідомчих робочих груп з питань протидії торгівлі людьми і регіональних координаційних рад з питань протидії торгівлі людьми Впродовж 2021-2023 р.р.
1.2. Сприяння виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми, в тому числі осіб без громадянства та внутрішньо-переміщених осіб.
Впродовж 2021-2023 р.р.
1.3. Взяти до відома та для користування у роботі заходи відділу освіти Ружинської селищної ради щодо протидії торгівлі людьми, адаптувати до умов роботи установ і закладів освіти ради.
Впродовж 2021-2023 р.р.
ІІ. Запобігання торгівлі людьми, її первинна профілактика
2.1. Виготовлення інформаційної продукції з питань протидії торгівлі людьми, спрямованої на поширення серед населення інформації щодо ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми, а саме буклетів для випускників 9-х та 11-х класів, для батьків дітей, які виїздять на тимчасові роботи за межі України та за кордон.
Впродовж 2021-2023 р.р.
2.2. Проведення державних і регіональних інформаційно-просвітницьких акцій з питань протидії торгівлі людьми для населення, зокрема для внутрішньо – переміщених осіб, щодо роз’яснення можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми.
2.3. Розроблення та розміщення на сайтах: відділу освіти, КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників» Ружинської селищної ради, закладів загальної середньої освіти ради інформаційних банерів з питань
убезпечення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми шляхом поширення інформації про роботу Національної гарячої лінії з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
Впродовж 2021-2023 р.р.
2.4. Проведення інформаційної кампанії серед школярів до Європейського дня проти торгівлі людьми (18 жовтня) по інформуванню щодо питань безпечної міграції та ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми.
Проведення за участю педагогів, здобувачів освіти, їх батьків профілактичних і просвітницьких заходів щодо протидії торгівлі людьми в онлайн режимі через платформи і програми E-mail, Google meet, Zoom, Viber, Facebook, Skype, тощо.
Щорічно
2.5. Організація підвищення кваліфікації педагогічних працівників в он-лайн режимі з питань протидії торгівлі людьми шляхом включення до навчальних шкільних програм спецкурсів з питань запобігання та профілактики торгівлі людьми: «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», впровадження електронного курсу «Торгівля людьми - сучасне рабство».
Впродовж 2021-2023 р.р,
2.6. У рамках реалізації проекту «Я маю право!» (Тиждень Правових знань з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини) провести онлайн вебінар з усіма учасниками освітнього процесу за участю юристів «Порушення прав дітей: експлуатація та торгівля»
Щорічно грудень І декада
2021-2023 р.р.
2.7. Організація перегляду фільмів та роликів соціального спрямування з педагогами з подальшим обговоренням «Станція призначення - життя», «Торгівля жінками», «Третє тисячоліття – рабство існує», «Торгівля людьми – це може трапитись з кожним»
Впродовж 2021-2023 р.р,
2.8. Проведення години психолога і соціального педагога із старшокласниками на тему «Безпечне працевлаштування»
Впродовж 2021-2023 р.р,
2.9. Проведення цикл бесід, виховних та класних годин з тем: «Якщо ви збираєтесь за кордон», «Попередження насильства: подолання стереотипів та формування правил безпечної поведінки», «Злочин, який не розголошується», «Обережно! Незнайомець!», «Легальне працевлаштування шлях до безпеки»
Впродовж 2021-2023 р.р,
2.10. Проведення роз’яснювальної роботи з дітьми працівників мігрантів, дітьми внутрішньо переміщених осіб, дітьми-сиротами та іншими категоріями людей, які потребують соціального захисту, особами, що є їх батьками чи опікунами, особами, залученими до найгірших форм праці, безробітними, особами, що мають намір працевлаштуватися за кордоном.
Впродовж 2021 - 2023р.р.
2.11. Сприяння проходженню заступниками директорів з освітньо-виховної роботи, педагогами та працівниками психологічної служби району безкоштовного дистанційного курсу «Протидія торгівлі людьми в Україні» на платформі Ed Era
Впродовж 2021 – 2023р.р.
2.12. Забезпечити інформування класних керівників закладів загальної середньої освіти з презентаційними матеріалами учасників круглого столу Міністерства освіти і науки України (від 28 лютого 2019 року) за результатами моніторингового дослідження «Стану виконання у системі освіти законодавства щодо протидії торгівлі людьми в Україні» та Програмою виховних заходів з питань торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» українського фонду «Благополуччя дітей».
Впродовж 2021 – 2023р.р.
ІІІ. Здійснення моніторингу у сфері протидії торгівлі людьми
3.1. Здійснення моніторингу стану виконання законодавства у сфері протидії людьми та діяльності закладів надання допомоги (реабілітації) особам, які постраждали від торгівлі людьми.
3.2. Проведення моніторингу щодо забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів методичними матеріалами з питань протидії торгівлі людьми.
3.3. Проведення комплексного соціологічного дослідження з метою визначення вразливості до торгівлі людьми та рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми серед вразливих дітей та молоді в Україні.
Постійно
ІV. Міжнародне співробітництво у сфері протидії торгівлі людьми
4.1. Продовження співпраці з міжнародними та громадськими організаціями у сфері протидії людьми, зокрема з Представництвом Міжнародної організації з міграцій в Україні (за згодою).
Постійно
4.2. Забезпечити інформування батьків про роботу телефону довіри, який розміщено на офіційному сайті (Громадської організації «Ла Страда-Україна») для реагування на факти торгівлі людьми.
Впродовж 2021 - 2023 р.р.